O autorze
Dziennikarka, stylistka właścicielka butiku internetowego z kolekcjami polskich projektantów www.fullofstyle.pl. Mama 3 letniej Amelki. Z wykształcenia polonistka teatrolog. Z branżą mody związana od 2006 roku. Pracowała dla portalu gazeta.pl, magazynu InStyle, Fashion Magazine oraz Existence. Wierna fanka polskiej mody i designu. Nieustająca promotorka młodych twórców.

Wiosenny chaos

Kolekcja Nenukko
Kolekcja Nenukko fullofstyle/Marta Sinior
Chaotycznie nie znaczy źle. Na mojej skrzynce masa nieodebranych maili, a ja podziwiam biżuterię Anny Ławskiej i czekam na pokaz Wioli Wołczyńskiej FW 2012/2013.

Nowy sezon nie pozwala mi pisać tak często jakbym chciała, masa zaczętych projektów, wiosenne porządki w butiku fullofstyle. Nie ukrywam też, że mentalnie przygotowuję się już do Łódzkiego Fashion Week'a, który rozpoczyna się za dwa tygodnie. Może będę trochę mało popularna w poglądach, ale cieszy mnie fakt, że tym razem pierwsze skrzypce grać będą młodzi projektanci, a nie wszystkim znane i dosyć oklepane medialnie nazwiska, które krzyczą do mnie z każdego magazynu i portali internetowych (z dużą oglądalnością). Z całym szacunkiem dla powszechnie znanych i lubianych twórców, ale oni mają przecież swoje autorskie pokazy, butiki, altelier itp. Dla młodych projektantów natomiast to JEDYNA możliwość przeniesienia swoich kolekcji na wybieg...Jestem na tak - Łódzki Fashion Week dla młodych twórców. Czekam z niecierpliwością na pokazy Nenukko, Bereniki Czarnoty, Łucji Wojtali, Anny Dudzińskiej i trzymam kciuki..
Ale nie o Fashion Weeku chciałam pisać. Chociaż może jest to pomysł na następny wpis. Do tego czasu warto trochę poklikać w sieci i poszukać dobrego designu...Czyli moje ulubione zajęcie odprężające:)
Na początek biżuteria Anny Ławskiej, która zachwyciła mnie od pierwszego spojrzenia oraz oryginalne bransoletki Animal Kingdom. Ręczna robota Ani Ławskiej, młodej artystki która na co dzień mieszka i tworzy w Poznaniu i studiuje wzornictwo na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, to minimal we współczesnym wydaniu. Lekkie w formie, pomysłowe, stylowe, zachwycające. Naszyjniki, broszki idealne do prostych dzianin. Nic skomplikowanego, bez bogactwa, szlachetnych kamieni i zbędnych ozdób, po prostu dobry design. Takiej biżuterii potrzebuje nasza ulica..Takiego urozmaicenia potrzebuje dzianinowy look, tak obecnie popularny.
Mały element, prosta forma a działa cuda.Łucja Wojtala to skromna i niezwykle utalentowana dziewczyna, wbrew pozorom ze sporym doświadczeniem (pracowała m.in. u samego Galliano, projektowała dzianiny dla firmy Big Star). Spodziewałam się że jej dzianiny są niesamowite kiedy zobaczyłam je na zdjęciach, ale dopiero kiedy otrzymałam przesyłkę z jej kolekcją zobaczyłam pasję, szaleństwo i niesamowity warsztat.Na koniec wyznanie. Dwa dni temu obejrzałam skończoną już kolekcję Wioli Wołczyńskiej na sezon FW2012/2013, która będzie miała swoją premierę na Fashion Weeku w Łodzi. Zdradzę tylko tyle – genialna, najlepsza kolekcja Wioli (w moim odczuciu).Więcej nie mogę napisać, za wcześnie..:))
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...