O autorze
Dziennikarka, stylistka właścicielka butiku internetowego z kolekcjami polskich projektantów www.fullofstyle.pl. Mama 3 letniej Amelki. Z wykształcenia polonistka teatrolog. Z branżą mody związana od 2006 roku. Pracowała dla portalu gazeta.pl, magazynu InStyle, Fashion Magazine oraz Existence. Wierna fanka polskiej mody i designu. Nieustająca promotorka młodych twórców.

Rozstanie ze stylem...czyli krótki poradnik napisany po babsku.

http://www.thesartorialist.com
Trudno powiedzieć, jaka jest recepta na rozstanie z mężczyzną, co kobieta powinna nosić, co jeść i gdzie bywać, żeby poczuć się lepiej i zacząć wszystko od nowa. Jedno jest pewne, to doskonały czas na przekraczanie granic do tej pory uznanych za bezpieczne, sprawdzone, niemal święte...

Okazuje się, że chaos jaki panuje w głowie kobiety przechodzącej radykalne zmiany w życiu, może mieć pozytywny wpływ na wybór garderoby. Nagle zupełnie od tak, wybieramy ubrania szybko bez ładu i składu, ale z przekonaniem, że musi być dobrze. Bo od tego w dużym stopniu zależy, czy nasz dzień będzie udany. Tym samym jesteśmy bardziej spontaniczne i skore do improwizacji. Może stąd biorą się słowa znajomych: „to rozstanie Ci sprzyja, wyglądasz świetnie” itp. Nawet jeśli to po części jedynie opinie ku pokrzepieniu serc, warto iść tym tropem:)

Dlatego obecny sezon FW2012/13 przefiltrowałam zupełnie inaczej niż do tej pory. Jak na mnie trochę na wspak. Do tej pory przeglądając najnowsze kolekcje ready to wear analizowałam w pierwszej kolejności, co mi się podoba i czy jest zgodne z moim poczuciem stylu, oraz jak mogę wykorzystać pokazane na wybiegach trendy i wkomponować je w mój od wielu lat sprawdzony wizerunek (znowu wracamy do zachowawczości i bezpieczeństwa, które przemycamy bardzo często w codziennym looku). Tym razem nie szukałam trendów, tylko smaczków, trochę wyalienowanych i niedocenionych kolekcji, które na pierwszy rzut oka (jak na polski gust) są udziwnione i niepopularne w formie, ale jednocześnie pełne wolności i dynamizmu... Bo przecież rozstanie to najlepszy czas na opróżnienie szafy i spojrzenie na siebie z innej perspektywy.

Mini poradnik
Jeśli chcesz rozstać się ze swoim nudnym stylem, po pierwsze warto wyrzucić z szafy to, co było przez lata naszym bezpiecznym basic i traktowałyśmy te rzeczy jak drugą skórę. Najwyższy czas poszukać nowego kombinezonu. Aaa, jeden szczegół - nie jestem zwolenniczką wyrzucania butów, nawet jeśli źle się kojarzą:) Jeśli już sama z siebie z przyjemności wybrałaś się do sklepu, sięgaj po to, na co nigdy nie zwróciłabyś uwagi i mierz, mierz dopóki nie poczujesz, że masz dość:) Może się okazać, że wełniany sweter zostanie zastąpiony żakietem, a wytarte dżinsy stylowymi legginsami. A ty, zaskakując samą siebie, poczujesz się w nich komfortowo.


Nie bój się eksperymentów z kolorem, psychologowie twierdzą, że to właśnie on ma największy wpływ na nasze samopoczucie. Może to dobry czas, żeby szarość zastąpić zielenią czy burgundem?


Smaczki tego sezonu
A teraz to, do czego zmierzałam od samego początku, kolekcje FW2012/13 dla odważnych ale jednocześnie pełne energii i wolności. Czyli idealne dla kobiet po przejściach.

W tym sezonie zachwycili mnie: Balenciaga, Marc by Marc Jacobs , Isabel Marant, Marni. Może będą dla Was inspiracją? Dla mnie są...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Moda
Trwa ładowanie komentarzy...